Piąty mecz - piąta porażka, ale pierwszy wygrany set!

26.02.2015

Po zaciętej walce nasi siatkarze ulegli Idea Bankowi 1:3. Mimo złego wyniku bardzo cieszy poziom gry.

Po czteromiesięcznej przerwie nasi siatkarze wrócili do prawdziwej sportowej rywalizacji. W swoim piątym meczu kontrolnym w Hali Sportowej KOŁO nasza reprezentacja podejmowała drużynę Idea Banku.

Niestety w kolejnym sparingu naszym siatkarzom nie udało się pokonać przeciwnika. Mecz pokazał jednak, że drużyna stworzona z graczy Siatkarskiego Trochę Mocniejszego Grania wzmocniona kilkoma „zaawansowanymi” zawodnikami jest w stanie rywalizować z niejedną drużyną.

Pierwszy set rozpoczął się od wyraźnego prowadzenie Idea Banku. W poczynaniach naszych zawodników widać było niepewność, a czasami nawet strach. Byli oni wyraźnie zdeprymowani faktem, że podczas rozgrzewki przeciwnik prezentował się znacznie lepiej, raz po raz, efektownie atakują z dobrze wystawionych piłek.

Z upływem czasu nasza drużyna zaczęła grać coraz lepiej. Swoje ataki kończyli Piotr Krzak, Konrad Rękawek i Jacek Zawadzki. Niestety na dogonienie rywala nie starczyło już czasu i set zakończył się wynikiem 25:20 dla Idea Banku.

W drugiej odsłonie na boisku pojawili się Kamila Dębczak i Michał Kita, którzy na rozegraniu zastąpili Darię Tubielewicz i Maćka Kotulskiego, a także Viktor Radukan. Dodatkowo trener Szymon Musiał przesunął Maćka Kotulskiego na przyjęcie, w miejsce Michała Kuleszy.

Pierwsza cześć seta była bardzo wyrówna. W drugiej przeważali już jednak nasi gracze prowadząc nawet 16:11. Dwa czasy wzięte przez trenera rywali na tyle zmobilizowały bankowców, że najpierw doprowadzili do wyrównania, a później potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie wygrali pewnie 25:22.

Trzeci set należał już do naszych zawodników. Zmienną zagrywką raził przeciwnika Piotr Krzak, a w ataku skuteczni byli Michał Kulesza i Jacek Zawadzki wspierani przez Viktora Radukana. Świetnie wystawiał także żeński duet Kamila Dębczak i Daria Tubielewicz. Do dobrej zagrywki Piotr Krzak dołożył także punktowe bloki, co całkowicie zdeprymowało rywali. W pewnym momencie nasz zespół prowadził 11:5 i taką przewagę utrzymał do końca seta wygrywając 25:18.

Był to pierwszy wygrany set reprezentacji TreningiSportowe.pl w meczach sparingowych, rozgrywany w oficjalnym czasie gry.

Wydawało się, że w czwartym secie nasi reprezentanci pójdą za ciosem i doprowadzą do tie break’a. Ta część meczu była jednak bardzo wyrównana, a prowadzenie nieznaczną liczbą punktów, zmieniało się kilkakrotnie. W dramatycznej końcówce walka toczyła się punk za punkt. Seta zakończyła bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego, który uznał atak jednego z naszych graczy, na 25:25, za autowy. Choć wszystkim wydawało się, że piłka trafiła w pole gry to decyzje arbitrów są niepodważalne i set zakończył się wygraną bankowców 26:24.

W piątej dodatkowej partii, po równie dramatycznej końcówce, Idea Bank zwyciężył 27:25.

TreningiSportowe.pl – Idea Bank 1:3 (20:25, 22:25, 25:18, 24:26) w dodatkowy secie 25:27.